איטום בחומרים אקריליים - ארגמן איטום
איטום בחומרים אקריליים
 
חומרים על בסיס אקרילי, הם חומרים הבנויים על תרכובות מים המתאימים מאד למריחה על משטחי בטון. האפקט שהם יוצרים הוא מושלם כיון שהחומר מצליח להיצמד היטב לבטון וכך מתבצעת כהלכה פעולת האטימה.
ברוב המקרים מורחים את החומר הנראה כמו משחה בצבע לבן, קיימים גם חומרים אקריליים המועברים על פני המשטח בפעולת התזה. הנקודה החשובה ביותר היא ליצור שכבה אחידה ורציפה ללא חללים כך שכל המשטח יחופה באופן שווה.
החומר האקרילי מתאים במיוחד לגגות משופעים, מרפסות קטנות או גגונים. הסיבה לכך היא שהחומר אינו עמיד במים. על הגגות קורה לא אחת שקיימת הצטברות של שלוליות המכילות מים שאינם מתנקזים כיוון שהמרזבים סתומים או כמות מים המצטברת מתחת למיכל דוד השמש ללא יכולת ייבוש. במקרים מסוג זה, החומר האקרילי שנמרח על הגג יתחיל בתהליך של קילוף והתמוססות ולמעשה האיטום יחדל לפעול ויהיה צורך לחדש אותו בהקדם כדי שהמים שהצטברו בנקודות השונות על הגג לא יחלחלו לדירות הממוקמות בדירות העליונות.
חומרי האיטום האקריליים נוחים מאד לשימוש, הם מתייבשים במהירות ואין צורך לצבוע שאותם כיוון שבסיסם הוא בצבע לבן. התכונות הייחודיות של החומרים האקריליים מתאימות במיוחד לאיטום מקומות בעייתיים בחדרים או בחדרי אמבטיה שחדרה אליהם רטיבות בקירות מסוימים ויצרה בהם עובש .

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->