איטום בחומרים צמנטיים

איטום בחומרים צמנטיים

 
 
חומרי איטום צמנטיים הם חומרים שמיוצרים משלושה מרכיבים בסיסיים, חול, מלט ופולימרים היוצרים בטון. מדובר באחד החומרים החזקים ביותר בתחום הבנייה ונעשה בו שימוש ברוב הפרויקטים השונים בענף הבנייה.
התכונות המובהקות של החומרים הללו יחד היא יצירת אטימה מקסימלית והיצמדות של החומר למשטח הנאטם כמו שלד, גג או כל מרחב אחר שנחוץ בו איטום.
עקב יתרונותיו הרבים הוא פתרון מצוין לאיטום חדרים בעלי לחות ורמת רטיבות גבוהה כמו מאגרי מים, בריכות שחייה, מקלחות ועוד.
ככדי לקבל את האפקט האופטימלי על משטחי הבטון הזקוקים לאיטום, מומלץ לבצע עבודת החלקה וליצור שכבה אחידה של חומר האטימה. השלב השני הוא כיסוי מלוא השכבה בטיח או בסוג של החיפוי שנבחר עבורו כמו אריחים, יריעות PVC  , או דק עץ .
בעת ביצוע חידוש איטום על גג בניין, מומלץ להמשיך בשיטה הקודמת בה בוצע האיטום. אם השתמשו בעבר בחומרים צמנטיים המבוססים על בטון, יש להמשיך ולהשתמש בחומרים חזקים בעלי יסוד זה לאור יכולותיו לבצע אטימות מעולה . אם הקבלן יבצע שינוי בשיטת האיטום ויעבור לדוגמה לחומרים על בסיס אקרילי, קיימת סבירות גבוהה שהאיטום לא יחזיק מעמד ויהיה צורך לאחר פרק זמן קצר יחסית לבצע אותו שוב על בסיס צמנטי כפי שבוצע בעבר.
אופן ביצוע האיטום בחומרים צמנטיים
את החומר הצמנטי יש למרוח בשכבה אחידה על גבי השלד ולאחר מכן להחליק אותו כדי ליצור אחידות ורציפות.
מעל החומר מומלץ להניח רשתות אינטרגלס מפיברגלס המחזקת את שכבת האיטום, כדי למנוע סדקים עתידיים בחיבורים בין הקירות ובמשטח כולו. מעל הרשת תבוצע עבודת טיח שתשלים את האיטום המהודק על פני כל המשטח.
 

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->