איטום גגות מרוצפים- חברת ארגמן איטום 053-737-3333

איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים

בחלק מגגות מבני המגורים,גם בבתים משותפים וגם פרטיים, נעשה שימוש לצרכי בני הבית, אם כאזור שרות לאחסון או תליית כביסה ואם כמרפסת לכל דבר. ברוב המקרים גם מונחות מרצפות על תשתית הבטון של הגג לצרכי נוחיות הדיירים וקלות בניקיון ובתחזוקת השטח. המהדרין גם מוסיפים עציצים עם צמחייה ומתקינים מערכות השקיה לטובתם.
עובדה זו גורמת למספר בעיות שצריך להתחשב בהן,אם ניקח בחשבון שמתחת לרצפת כל גג  יש תיקרה של דירה אחרת או חלק אחר של דירת המשתמשים בגג. בעיה ראשונה היא שריצוף הגג מסתיר לחלוטין את תשתית האיטום שלו, ולכן קשה הרבה יותר לאתר מיקום נזילות במידה וצצות. בנוסף,בעיקר בגגות שהוקמה עליהם גינת גג שצורכת מים בעיקר בעונות שבהם אין גשמים, סכנת הנזילות מהגג קיימת במהלך כל השנה ולא רק בעונה הגשומה. חברות איטום גגות מתמחות גם בנושא של איטום גגות מרוצפים.
התחום של איטום גגות מרוצפים מתחלק לשלושה פרקי זמן, הראשון,איטום לפני הריצוף, השני, תחזוקת הגג המרוצף במשך השנים,והשלישי, פתרון תקלות ונזילות בעת הופעתן.


עבודות לפני ריצוף הגג

הפעולה הראשונה שצריך לבצע קבלן איטום גגות מרוצפים היא בדיקת השיפועים בגג שהנקודה הנמוכה בהם חייבת להיות תמיד פתח המרזב או המרזבים. במידה והשיפועים אינם מתאימים, קיימות שיטות לשיפורם, תוך שימוש בחומרים מתקדמים. כל חברת העוסקת באיטום, ובפרט באיטום גגות מרוצפים, נותנת דגש מיוחד לנושא השיפועים הנכונים, שכן בלעדיהם לא תהייה זרימת מים יעילה לפתחי המרזבים, יווצרו שלוליות בין שכבת הריצוף לשכבת האיטום שכמובן לא יהייה ניתן לראותן, והתוצאה בסופו של דבר תהייה נזילה לקומה שמתחת.
בנוסף לכף, וכמו בכל עבודת איטום, חייב המשטח להיות נקי לחלוטין משאריות פסולת וחול שהצטבר בו.
חברות איטום גגות מרוצפים משתמשות ביריעות ביטומניות  לביצוע האיטום. דגש מיוחד ניתן למפגש היריעות עם פתחי המרזבים ולנקודות החיבור של המשטח של רצפת הגג עם קירות המעקות המקיפים אותו. לאחר ביצוע הלחמת היריעות הראשונית על כל שטח הגג, נהוג במקרה של איטום גגות מרוצפים לפרוש עוד יריעה מחומר מיוחד שנועדה להגן על תשתית היריעות גם בפני קרינת השמש וגם בפני עבודות הריצוף.

 

איך נשמור על איטום גגות מרוצפים ?

בראש וראשונה יש לשים דגש על תקינות וניקיון פתחי הניקוז לצינורות המרזב. כל המאמץ שהקדיש קבלן איטום גגות מרוצפים ליצירת שיפוע נכון לכיוון המרזב, יתבטל אם פתחי הכניסה של המרדבים יהיו סתומים בפסולת,דבר שיגרום להצטברות מים באזור ובסופו של דבר לנזילה.
רצוי גם לפנות חפצים כגון רהיטים או עציצים גדולים מאזור המעקות, או לחלופין, אפשר להגביה אותם מעל פני הריצוף כדי לאפשר זרימת מים תקינה בקרבתם.
במשך עונת הגשמים בעיקר, ורצוי גם ביתר עונות השנה, יש להקפיד על ניקוי משטח הריצוף משאריות פסולת שיגיעו בסופו של דבר עם המים הזורמים לכיוון פתחי המרזבים ויסתמו אותם.

 
ואם בכל זאת יש נזילה !

הפתרון הטוב ביותר בתחום איטום גגות מרוצפים לנזילות הוא הרמת כל המרצפות וביצוע עבודת איטום מחודשת על תשתית האיטום שנפגמה. פתרון זה הוא יקר מאוד ולכן משתמשות חברות לאיטום גגות מרוצפים בשיטה זולה יותר, שמחזיקה פחות זמן אבל זולה בהרבה.
שיטה זו מתבססת על איטום המרווחים שבין המרצפות, שנקראים בשפה המקצועית "פוגות". לפני ההתייחסות לפוגות יש לצחצח את הגג מכל שאריות פסולת או אבק. בשלב הבא ימרח קבן איטום גגות מרוצפים רציני שכבת וואקס למניעת הדבקות חומר האיטום למרצפות עצמן ולאחר מכן, בעזרת מכשור מיוחד, יבצע הרחבה וניקוי של הפודות לצורך הכנסת חומר האיטום. לאחר ניקיון נוסף בעזרת שואב אבק ימולאו כל המרווחים שבין מרצפות בחומר איטום מיוחד.

 
דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->