איטום גג כל השיטות
איטום גגות – כל השיטות
כולנו יודעים שלמים כוחות אדירים שקשה מאוד לעצור, מה שעשוי לפגוע בכל מבנה קיים בצורה משמעותית. גג שלא אטום כהלכה יחדרו דרכו מי הגשמים, יחלחלו אל קירות המבנה ויגרמו למפגעים שונים וביניהם פגיעה בתשתיות החשמל, התפתחות עובשים כתוצאה מרטיבות ופגיעה בחוזק התקרה במקרים קיצוניים יותר. על מנת להימנע מכך, מומלץ לפנות אל קבלן איטום מורשה ולהקדים תרופה למכה. קבלן איכותי יציע לכם מספר שיטות לשם ביצוע איטום הגג, ולהלן המרכזיות שבהן.
 
איטום באמצעות זיפות גגות
שיטת הזפת נמצאת איתנו כבר עשרות שנים, ועד מספר שנים (עד להופעת הביטומן) היא  נחשבה לשיטה הבלעדית לצרכי איטום גגות שטוחים. את החומר עצמו מחממים בתוך חבית  ולאחר מכן מורחים את הנוזל המתקבל על גבי הגג. לאחר התקררות החומר הוא הופך למוצק ולמעשה אוטם את השטח שתחתיו. מדובר בשיטה זולה אך הזפת אינה עמידה כמו הביטומן ולכן יש לבצע את ההליך אחת למספר שנים. תוסיפו לכך את העובדה שביותר מידי חדרי שינה (בעיקר בקומות העליונות שקרובות לגג הבניין שנאטם) השוכנים נאלצו לסבול מריח הזפת למספר ימים, ותבינו מדוע עלה הצורך בשיטה מתקדמת יותר.
 
איטום באמצעות יריעות ביטומניות
השיטה הנפוצה והמומלצת ביותר בימינו לאיטום גגות שטוחים, היא כאמור באמצעות יריעות ביטומניות. יריעות אלו מורכבות מחומר מיוחד (ביטומן) שמתרכך בעת חימום והופך לנוזל צמיגי, שלאחר קירור מתייבש בחזרה ומתגבש למוצק באופן בלתי הפיך. את היריעות פורסים על גבי הגג, עוברים עליהן עם מבער מיוחד, הנוזל מתפשט ואוטם את כל השטח המיושם, ולאחר ההתקררות הגג אטום לחלוטין כנגד חדירת מים. על היריעות ניתן להניח ריצוף ואף בטון וניתנת אחריות רבת שנים על העבודה.
 
איטום באמצעות חומרים אקריליים בהתזה
ישנם מקרים בהם זיפות או שימוש ביריעות ביטומניות אינו מתאים לצרכי איטום הגג. למשל, חדרי שינה רבים לעתים ממוקמים מתחת לגג שאינו שטוח. במקרים שכאלו יש להשתמש בשיטה שמתאימה לאיטום גגות משופעים והיא איטום בהתזה באמצעות חומרים אקריליים. שיטה זו מתאימה גם לצרכי איטום גגות שבהם עוברים צינורות רבים וקיימים בהם מכשולים והפרשי גובה. החומר האקרילי מותז על גבי הגג באמצעות מכשיר ייעודי שמבצע חימום קל שלו. מרגע שהחומר פוגע במשטח המשופע הוא מתקשה ואינו זורם כלפי מטה. באופן זה האיטום מתבצע באופן מיידי.
 
בטקל
בטקל היא מילה שמורכבת מצירוף המילים בטון-קל. זהו חומר  מיוחד שמיועד לצרכי איטום גגות שטוחים בשלבי הבנייה או השיפוץ, וזאת לשם יצירת שיפועים נדרשים לסילוק המים לכיוון פתחי הניקוז. חומר זה מונע למעשה מהמים לעמוד לאורך זמן על הגג, ומאפשר לשכבת האיטום לא להיות עמוסה. יתרון נוסף של חומר הבטקל הוא היותו מבודד היטב מבחינת תרמית, מה שמשפר את איכות החיים של הדיירים השוכנים במבנה. את הבטקל יש להכין בצורה מקצועית, ליישם אותו בעובי הנכון על גבי הגג, לקבוע באמצעות הפרשי גובה שונים את השיפוע ולהמתין לייבוש. לאחר כשבועיים ניתן לאטום אותו באמצעות זפת או יריעות ביטומניות.

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->