fbpx

איטום מרתפים

איטום בהזרקה לרטיבות במרתפים

רטיבות במרתפים מהווה אתגר מיוחד. מדובר בסוג חדר שנמצא לרוב במקום הנמוך ביותר במבנה ולכן מים ממקורות שונים, עלולים לנוע לכיוון זה ולהצטבר בצידו החיצוני של קיר המרתף. באופן רגיל, אין גישה חיצונית לקירות המרתף ולכן יש לפתור את נושא הרטיבות באמצעות הגישה שמכונה "איטום שלילי". בגישה זו, אוטמים את המבנה מצידו הפנימי, בניגוד לגישת האיטום הרגילה שמכונה "איטום חיובי", בה אוטמים מבנה מצידו החיצוני. ישנן כמה שיטות נפוצות לביצוע איטום שלילי כאשר אחת הידועות שבהן היא איטום שלילי בהזרקה. אלה כמה נקודות שחשוב לדעת על כך:
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועית עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.

איטום בהזרקה במרתפים

ראשית, עוד לפני ביצוע פתרון איטום מכל סוג שהוא, יש לאתר את מקור הנזילה. מדובר בשלב קריטי, מאחר שאיטום לפני איתור מדויק של מקור הנזילה ותיקונה, עלול להחמיר את המצב. חשוב לציין, שמים המגיעים מנזילה, נעים דרך קירות ותשתיות המבנה באופן שלא קל להעריך.
לדוגמא: אם מניחים בטעות שהבנו מה מקור הנזילה, מטפלים באותו מקור שגוי ולאחר מכן מבצעים מיד איטום מבלי לוודא לפני כן שהרטיבות לא חוזרת. במצב כזה, הרטיבות עשויה לחזור, אבל כעת היא תהיה מוסתרת מאחורי שכבת האיטום והדבר יטעה, שכביכול הנזילה נפתרה. במקביל, הנזילה תתפשט בהדרגה לכיוונים אחרים ומקור הרטיבות האמיתי עשוי להיות במצב של תקלה, אשר תחמיר בגלל חוסר הטיפול בה לדוגמא למשל נזילה מצינור תת קרקעי, שעובר מחוץ למרתף ובקרבתו. מובן שגם תהליך התיקון עצמו, יהפוך בצורה כזו למסורבל במיוחד ובעלי המרתף יחשבו שהעניין נפתר כאשר בפועל בעל המקצוע, שעשה חצי עבודה (או הוטעה לחשוב שמקור הנזילה טופל), ימשיך בענייניו וישכח את פרטי המקרה. בינתיים, הרטיבות מתפשטת לאיזורים אחרים בבית ועלולים לזהות אותה רק לאחר פרק זמן ארוך ובינתיים עלולים להיווצר נזקים נוספים, נזכיר, כי מרתף איננו בין החדרים בבית, שבהם מבקרים לעתים קרובות. כמו כן, מרתף הוא מעצם טבעו מקום לא מאוורר ולכן, רטיבות עלולה להצטבר על הקירות הפנימיים שלו די במהירות ולגרום לנזק רב (החל מקילופי צבע ועובש ועד פגיעה בחפצים שמאוחסנים במרתף). לבסוף, יידרש מהלך מורכב נוסף של איתור מקור הנזילה, תיקונה ואיטום חוזר כך שסוף מעשה במחשבה תחילה – קודם מאתרים במדויק ומתקנים היטב את מקור הנזילה ורק לאחר מכן מבצעים איטום של המקום ממנו חדרו המים למרתף.

מכשור מיוחד לאיטום בהזרקה במרתפים
איטום שלילי בהזרקה צריך להתבצע בסיוע מכשור ועזרים מיוחדים מכיוון שההזרקה נועדה לטפל בנזילה שקשורה למצבים מיוחדים, דוגמת סדקים בקירות המרתף.
ללא מכשור מיוחד, לא תהיה במקרים כאלה גישה נוחה, לשם ביצוע איטום עמוק ויסודי. איטום נכון של המרתף במקרה כזה, יתבצע לרוב (בהתאם לחומר בו מדובר) באמצעות הזרקה לעומק החללים האלה. ההזרקה מתבצעת באמצעות "אקדח", אשר דוחס את החומר לאורכו, דרך פיית הזרקה, לתוך "דיבל" מיוחד שמוחדר לחריצים. באופן כזה, החומר מוחדר לעומק המקום שיש לאטום. במקרים מיוחדים, כאשר מדובר בעבודה בהיקף גדול, ניתן להיעזר גם במכשיר הזרקה חשמלי עם מדחס.
מכשיר כזה מסוגל ליצור לחץ הזרקה גדול יותר מאשר יכול ליצור עובד אנושי, אשר משתמש ב"אקדח" הזרקה מכאני. כתוצאה מכך, החומר מוחדר מהר יותר ויותר לעומק וזמן העבודה מתקצר.

החומרים שמוזרקים במסגרת איטום בהזרקה צריכים להיבחר בהתאם לנסיבות וגם להיות מוחדרים לקיר באופן מיומן. זו היא עבודה למקצוענים ובכדי שהיא תצליח, דרושים ידע מקצועי וניסיון.

איטום מרתפים

חברת ארגמן איטום מציעה את שירותיה

חשוב לציין, כי אין די באיטום שטחי של קיר המרתף בנקודת הנזילה. אחת הסיבות לכך, היא שלחץ מים חיצוני על קיר מרתף, ידחוף את האיטום במקרה כזה פנימה למרתף – משמע , ינתק אותו מהקיר, אם הלחץ יהיה חזק מספיק, זאת, בשונה מלחץ מים חיצוני על איטום מצידו החיצוני של קיר מרתף, שאז הלחץ רק ידחוף את שכבת האיטום כלפי הקיר. חומרים נפוצים עבור עבודות איטום בהזרקה, כוללים חומרים אפוקסיים, שרפים פוליאוריטניים וצמנטים הידראוליים.

מאחר שמדובר בטכניקת הזרקה, החומרים שבהם משתמשים מגיעים במצב נוזלי או משחתי. כולם עמידים למים כמובן, אך בעת השימוש בהם ועד התקשותם, הם לא בהכרח מגיבים טוב לנוכחות מים. אפוקסי הוא חומר חזק ולכן משמעותי לסתימת החורים או הסדקים. מצד שני, חסרון משמעותי הוא בכך שחומר זה מחייב משטחים יבשים בכדי לעבוד איתו. צמנטים הידראוליים הם חומר איטום נוסף שנחשב לחזק במיוחד.

לכן, הוא מתאים מאוד גם מהיבט האיטום וגם מההיבט המבני (של מילוי החורים והסדקים). המונח "הידראולי", פירושו שחומר זה ניתן ליישום בסביבה רטובה. למעשה, מערבבים אותו עם מים (או נוזל מיוחד אחר) בכדי שיתקשח. שרפים פוליאוריטניים הם חומר נפוץ נוסף, שבולט בתחום האיטום בהזרקה. חומרים אלה, מיוחדים בכך שהם מתנפחים לאחר הזרקתם ובכך ממלאים באופן מיטבי את כל החלל שיש לאטום. מעבר להיבט השימוש הנכון בחומר לשם האיטום עצמו, ישנו גם היבט משלים של עזרים לעבודה בטוחה, מהירה ונקייה. לשם כך, אנשי מקצוע משתמשים במגוון אמצעים, בהתאם לנסיבות ולחומרים. זה יכול להיות למשל כפפות שמגנות על העור מפני החומר או הגנות כנגד שאיפת אדים מזיקים מהחומרים בהם משתמשים.

לייעוץ והכוונה התקשרו 053-7373333

חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?

היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
מידע נוסף על איטום מרתפים
צביעת תקרה לאחר איטום גגות
צביעת תקרה לאחר איטום גגות

ישנם מקרים שבהם קיימים בנינים ישנים, שנבנו לפני שנים רבות שאינם מתוחזקים מספיק, בשל שיטת הבנייה שהייתה נהוגה אז, לכן בבניינים אלו נוטים להיות רטיבות יותר

קרא עוד »
חומרי איטום הטובים ביותר לגג שלכם

כולנו מחפשים קורת גג ומקום נעים לחיות בו ואף אחד לא רוצה להתעורר בבוקר ולגלות שהגג דולף. הבעיה היא שהגג חשוף לפגעי מזג האוויר ויתכן שהגשם והרוחות של החורף החולף הסבו לגג נזקים וכעת…

קרא עוד »
×

שלום לחברת איטום ארגמן,

אני מעוניין לקבוע איתכם פגישת ייעוץ איטום...

×