fbpx
אנשי המקצוע העוסקים בתחום האיטום, מכנים איטום שלילי כל פעולת איטום שאינה מבצעת מהחלק החיצוני של הקיר פנימה, אלא ההפך מהחלק הפנימי של הקיר כלפי חוץ. ברוב המקרים מבצעים את הפעולה מהקיר החיצוני פנימה ורק במקרים חריגים הפעולה נעשית האופן הפוך.
פעולת איטום בדרך ההפוכה מבצעת רק במקרים שבהם אין אפשרות לפעול מהחלק החיצוני מסיבות שונות כמו רטיבות וחדירת מים למקומות תת קרקעיים, חניונים, מרתפים ומקלטים, או במקרים שבהם יש צורך בתוספת איטום שתחזק את האיטום שבוצע כבר בחלק החיצוני של הקיר אך כדאי לעבות אותו כדי ליצור איטום מקסימלי. כדי להשיג את האפקט האופטימלי באיטום שלילי, מבצעים את הפעולות בשיטת ההזרקה באמצעות אקדח שמניחים בו את שפורפרת החומר ונוח מאד לאחוז בו ולבצע את ההזרקה.
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועית עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.

חומר ייעודי שיפתור את הבעיה לחלוטין

בעל המקצוע לוחץ על הידית של האקדח וכך החומר נדחס פנימה אל פיית ההזרקה. קוטרה של הפייה מתאים לגודלם הצר של הסדקים וכך אפשר להחדיר אותה לעומק ולשחרר את החומר בשטח החלול שנוצר בבטון. כדי להבטיח כי הסדקים לא ישובו, מבצעים איטום גם בקרקע הנמצאת מאחורי הקיר כך שהמקום יהיה מוכן לתרחישים כמו תזוזות קטנות של האדמה או חלחול של מי תהום שעלולים לגרום נזק נוסף במקום זה.


יש להתאים את סוג החומר האיטום למבנה ולצורך הספציפי. חברות שונות בישראל מייצרות או מייבאות חומרים מצוינים למטרות האיטום המבוססים על חומרים צמנטיים או אקריליים עם תוספות שונות. תפקידם של היועצים שלהם הוא להמליץ לכם באופן מקצועי מהו החומר הנכון ביותר עבור כל משטח ומהי שיטת העבודה אתו כדי שהתוצאות יהיו מצוינות ויחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. חבל לבצע עבודה עם חומר מסוים כשקיים אצל היצרנים או אצל היבואנים חומר ייעודי שיפתור את הבעיה לחלוטין.

העבודה באמצעות המזרק מסייעת לחדירה פנימה לסדקי הבטון ולנימים הקפילריים וכך מצליחים להחדיר חומר לכל המקומות הזקוקים לאיטום לאורך הקירות. כשהחומר נמצא במגע עם המשטח הוא מתנפח וכך כל הסדקים מתמלאים בחומרי האטימה. בשנים האחרונות החלו לבצע שימוש גם בחומר החדשני פוליאוריטן דו רכיבי שבעת החדרתו למקומות החלולים בבטון, הוא תופח פי 40 וכך הוא ממלא את כל השטח הבעייתי בקצף שמתקשה ואוטם את המקום לחלוטין. זהו חומר ידידותי לסביבה ולמרות הכמות הגדולה של החומר המוזרמת בין סדקי הבטון היא לא מזיקה אלא משלימה את מרקמו ואת חוזקו ומגנה עליו משחיקה טבעית ומבלאי.

איטום שלילי בהזרקות

לייעוץ והכוונה התקשרו 053-7373333

חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?

היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
מידע נוסף על איטום גגות
צביעת תקרה לאחר איטום גגות
צביעת תקרה לאחר איטום גגות

ישנם מקרים שבהם קיימים בנינים ישנים, שנבנו לפני שנים רבות שאינם מתוחזקים מספיק, בשל שיטת הבנייה שהייתה נהוגה אז, לכן בבניינים אלו נוטים להיות רטיבות יותר

קרא עוד »
חומרי איטום הטובים ביותר לגג שלכם

כולנו מחפשים קורת גג ומקום נעים לחיות בו ואף אחד לא רוצה להתעורר בבוקר ולגלות שהגג דולף. הבעיה היא שהגג חשוף לפגעי מזג האוויר ויתכן שהגשם והרוחות של החורף החולף הסבו לגג נזקים וכעת…

קרא עוד »
×

שלום לחברת איטום ארגמן,

אני מעוניין לקבוע איתכם פגישת ייעוץ איטום...

×