בטקל | חברת האיטום המובילה בישראל- ארגמן 053-737-3333

בטקל

דף הבית > בטקל 


ישום איטום על ידי בטקל (בטון קל)

נושא האיטום והניקוז של מי הגשמים הוא נושא אקוטי בכל בניין. קיימת חשיבות רבה לעובדה שכל המים יוצאו מהגג באמצעות מרזב משופע ורחב ולא יישארו פרקי זמן ארוכים על הגג, כיוון שיש לכך השלכות על האיטום הן של הגג והן של הדירות הממוקמות מתחתיו. השימוש בחומר זה מתבצע בהליך בניית השלד של רוב הבניינים או בעת ביצוע שיפוץ יסודי של הגג למניעת נזילות מהגג.
 

לפני יציקות בטקל ( איטום גג חניון עם בטקל ויריעות ביטומניות לאחר מכן )

לפני יציקת בטקל

​לאחר יציקות בטקל ( יצירת שיפועים עם בטקל )

לאחר יציקת בטקל

מומחה בתחום האיטום

רק אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב, יודעים לבצע את עבודת האיטום באמצעות בטקל. חשוב לוודא זאת טרם ההזמנה כדי שהעבודה תבוצע כהלכה ושלא יוצר מצב שבו החומר נסדק או נשבר. אם הבטקל  יהיה אפקטיבי, המים יעמדו במקום ולא יזרמו למטה וכך ייגרם נזק הן לגג והן לדירות עקב עבודה לא מקצועית.
 

מהו בטקל?

בטקל הוא בטון קל המורכב מחומרי צמנטי המבודד תרמי, בעל כושר זרימה ומשקלו הסגולי הוא נמוך. מכיוון שהוא דליל, נוח מאד לעבוד אתו . בעת ביצוע עבודות הבניה או האיטום על גגות, מגיע החומר פנימה באמצעות משאבה ייעודית המזרימה באמצעות משפך את כל החומר פנימה .
הבטקל הוא חומר מצוין אך כדי לקבל את האפקט הרצוי חייבים לפעול על פי ההנחיות . מכינים את לוחות הבידוד ועליהם יוצקים את חומר הבטקל . השלב הראשון הוא מילוי כל השיפועים והשלב השני יציקה בטקל על הכמות הנוספת של לוחות הבידוד.
בהמשך התהליך, מרכיבים את הקולטנים ויוצקים בשטח שבין הגג לרצפה רולקות. היציקה מתבצעת בגובה מסוים כדי שלא יחדרו בטעות כמות מחומר הבטקל לצנרת האינסטלציה או לצנרת של המיזוג ויסתום אותה למעבר אויר ונוזלים. במקביל פותחים את המרזבים ודואגים שיהיו מספיק רחבים עבור זרימת המים.
לאחר עבודת הכנה זו, מבצעים את האיטום של הגג על פי השיטה שנבחרה. מריחת זפת ולאחריה מריחת שכבת סיד לאחר שהזפת מתקררת או איטום באמצעות יריעות ביטומניות.

 

מתן אחריות על עבודת האיטום

חשוב להקפיד ולעבוד עם עובדים מיומנים, שמקבלים עליהם חוות דעת חיוביות הן מחברים והן באינטרנט על עבודתם הקפדנית, היסודית והמקצועית תוך מתן תשומת לב גם לפרטים הקטנים ומציאת פתרונות נאותים לכל בעיה שנראית .
בתום העבודה מתבצעת בקרת איכות של עובדי ארגמן איטום כדי לוודא שהכול בוצע כהלכה ואפשר להעניק תעודת אחריות לתקופה שנקבעה. אנשי השירות שלנו ישמחו לעזור בכל שאלה ובכל בעיה לאחר ביצוע הפרויקט.

 


מהי יציקת בטקל ?

גגות רבים בישראל סובלים מתופעות של הצטברות מים אשר בסופו של דבר גורמים לנזילות ולחלחול של מים לתוך המבנים. אחד הפתרונות הטובים לביצוע ניקוז של פתחים הוא יציקה של שיפועים מחומר בטקל אשר מסייע לניקוז של מי הגשמים מהגג החוצה. יציקות בטקל הן למעשה יציקות של תערובת בטון שיש לה משקל נמוך ומאפשרת בידוד של הגג וכושר זרימה של המים מהגג החוצה. היצוקות האלו מבוצעות על ידי חומר המוזרם אל הגג באמצעות משאבה ייחודית והודות לתכונות של החומר הוא קל מאוד לשימוש ולעיבוד.

 


 

מתי נדרש לבצע יציקות בטקל?

היציקות נדרשות בכל עבודת שיפוץ או בנייה של בתים חדשים בהם עולה הצורך למצוא פתרונות לניקוז של מים מגגות. מבנים רבים בישראל ובמיוחד מבנים הישנים סובלים מבעיות שלוליות על הגג והצטברות של מי גשמים ולכן יציקות בט קל הן האופציה האופטימלית בעבור המתכננים או המשפצים לפתרון בעיות מים על הגג. חברת ארגמן איטום מבצע יציקות בט קל בבתים ישנים או חדשים במסגרת בנייה של הבית או שיפוץ שלו.
 


 

תהליך יציקות בטקל

היציקות המבוצעות על ידי ארגמן איטום גגות הן תהליך הכולל מספר שלבים. לפני ביצוע היציקה, מבוצעות בדרך כלל עבודות להכנה של הגג לקראת תהליך היציקה. עבודות ההכנה כוללת יציקה של שיפועים עם חומר הבטקל, יציקה של שיפועים הכוללים שכבת בידוד שתעניק בידוד מוחלט תחת שכבת הבטקל. הכנה של פתחים קיימים בגג כמו מרזבים או ארובות לקראת הרכבת בטקל, ייצור הגבהות לטובת אלמנטים קיימים בגג כמו מנועים מזגנים, דודי שמש, אנטנות וכדומה, ביצוע איטום של הגג לחלוטין על ידי אחת הדרכים לאיטום של גג, בידוד הגג באמצעות שכבת איטום. לסיכום, יציקות בטקל הן הפתרון האופטימלי לבעיות של נזילות וחוסר בפתחי ניקוז. למרות שמדובר בפעולה פשוטה יחסית, יציקות בטקל מחייבות הכנה מוקדמת של הגג על ידי צוות מקצועי. כל שלבי ההכנה וכן תהליך ביצוע העבודה יכול להשתנות ממבנה למבנה בהתאם לתנאים של המבנה ובהתאם לסוג הגגות.
 

עדיין מתלבט ? צריך ייעוץ מקצועי ? ארגמן איטום כאן לשירותך 053-7373333
 

 

 

 

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->