זיפות גגות, יריעות זפת, איטום גגות | ארגמן קבלני איטום

זיפות גגות

דף הבית > זיפות גגות
 

איטום גגות בזפת
 
גג של כל מבנה חייב לעבור זיפות אחת לשנה אם בשנים קודמות בוצע בו זיפות בשיטה זו. מטרת האיטום היא מניעה מוחלטת של חדירת מי גשמים לגג ולהישארותם על הגג לפרקי זמן ארוכים. ההשלכות של ההצפה כוללות רטיבות ונזילות בגג ובדירות הסמוכות לו.
יש להקפיד ולהזמין קבלן בעל רישיון איטום מורשה שיבצע עבודה זו כך שתתבצע עבודה מקצועית ביותר. בעבודה נכונה, נאטם כל הגג לרווחת כל דיירי הבניין.
רק קבלן שעוסק בתחום שנים רבות מודע לאופן הביצוע הנכון של האיטום, לשמירה על הכללים הנכונים ולהתראה על כל בעיה שקיימת על הגג, תוך המלצה על הפתרון הרצוי.

 

סכנות בבניין שלא בוצע בו זיפות

אחת לשנה יש לבצע פעולות איטום בכל בניין. חשוב להקפיד על שיטת האיטום ולא לעבור משיטה לשיטה כי במקרים רבים השינוי מפחית את האפקטיביות של האיטום. מי שהתחיל בזיפות, ממשיך ברוב המקרים בזיפות. חומר הזפת פעיל במשך שנה ולכן יש חשיבות כה גדולה להקפיד ולהזמין את הקבלן לביצוע זיפות נוסף מבעוד מועד כשחולפת שנה.
 

השלכות של אי ביצוע הזיפות במועד

  • המים עומדים על הגג, הם אינם יורדים במרזבים כלפי מטה ויוצרים ביצה המדיפה ריחות לא נעימים. הביצה הופכת לבית גידול עבור חיידקים ומעופפים רבים ומהר מאד נוצר שם מפגע תברואתי.
  • המים חודרים אט אט לדירות הממוקמות מתחת לגג ויוצרים בהן נזילות ורטיבות ברחבי הדירה. הרטיבות הופכת לטחב, עובש וריחות מסוכנים לדיירים ולנשימתם .
  • הנזילות והרטיבות יוצרים נזקים לקירות הדירות, לחדרי הרחצה ולמקומות נוספים שיש לתקן לאחר שיתייבשו.
 

תקני עבודת הזיפות

תהליך הזיפות עבר שדרוג בשנים האחרונות והוצאו תקנים המפרטים את השיטה הנכונה לביצוע איטום על פי כללי תקינה ישראליים ובין לאומיים. הקבלן חייב להיות קבלן איטום מורשה ומעבר לכך מבצעים מפקחים מומחים פיקוח ובקרה על עבודתו כדי לוודא שכל העבודה המקצועית בוצעה כראוי ונוצר איטום מוחלט, ללא חשש שיהיו נזילות .
 

הליך הזיפות

הכנת הגג לאיטום כוללת ניקיון יסודי ביותר של המשטח, הוצאת כל סוג של אשפה ושחרור מים כלואים אם קיימים בו. אפשר לבצע זאת גם בתחילת החורף או במחיר זול יותר בקיץ. הביצוע בקיץ יתרום לחיסכון אנרגטי, כיוון שהאיטום יקרר את הגג ויקטין את מספר הפעמים שבו יופעל המזגן בדירות .
לאחר שהזפת מתייבש, מורחים מעליו שכבת סיד עם חומר אקרילי. שילוב זה יחתום את הפעולה לקבלת איטום מושלם כיוון שהסיד מחזיר את קרני השמש ויוצר שכבת הגנה עילית על הזפת.

 
 

זיפות גגות ושיקום מבנים, בארגמן איטום
 

 אין כלל ספק כי עבודת זיפות גגות הינה עבודה לאנשי מקצוע מיומנים המתמחים בזיפות גגות מזה שנים רבות. חשוב שבעל המקצוע יהיה מתאים מכיוון  שבמקרה בו הזיפות ואטימת הגג אינן נעשות באופן יסודי, הבית יספוג נזקים רבים כגון חדירת מי גשמים, קור מיותר בחורף, חום עודף בקיץ ועוד.
 
הזפת, חומר שמקורו בנוזל העטרן המופק מחומר אורגני (כגון עץ) הינו חומר נוח מאוד לשימוש לצורכי אטימה ומשמש מזה שנים רבות באטימה של גגות. החומר מופק בצורה בטוחה ואינו מכיל חומרים רעילים כך שהוא בטוח לסביבה. הוא קל ונוח מאוד לעבודה כך שהוא אוטם את הגג בצורה טובה ונכנס לכל סדק ופינה.

 
 

חברת איטום ארגמן מבצעת איטום איכותי עם התחייבות  
אנו נבדוק את כל הפרמטרים החשובים לאיטום וניתן לכם חוות דעת מקצועית
  053-737-3333

חומרי האיטום בארגמן הם מהטובים והמומלצים בתחום האיטום
אנו מבצעים את כל עבודות האיטום ונותנים אחריות של 10 שנים 

 זיפות גג בניין

זיפות גגות- שלבי התהליך:

 
זיפות הגגות הינו הליך הנעשה על גג הבית על מנת למנוע כניסה של מזיקים שונים כגון: מים, רוחות, חרקים, מכרסמים, ציפורים וכ"ו. זהו הליך עתיק יומין השומר על פנים הבית משינויי מזג האוויר המתחוללים בחוץ.

בתהליך הזיפות משתמשים בזפת חמה על מנת לאטום את כלל המשטח על גבי הגג, כך שהוא יהיה אטום כהלכה ולא תהיה גישה למים, רוחות או כלל מזיקים. על מנת לבצע עבודת זיפות טובה חשוב לשמור על כלל ברזל לפני תחילת הזיפות והוא ניקיון. חשוב מאוד שהגג אשר מבצעים עליו עבודת זיפות יהיה נקי לחלוטין, רק באופן כזה הזיפות יהיה יעיל ולא יהיו בועות או סדקים העתידים להפוך לשברים. כאשר הגג נקי כמו שצריך לפני תחילת העבודה הזפת מתחברת בצורה טובה לבסיס וכך האיטום נעשה בצורה איכותית ומחזיק לאורך שנים רבות.
 
לאחר שבצענו ניקיון יסודי של הגג עלינו לשים עליו את החומר המבודד, במקרה שלנו הזפת. יש מספר שיטות לא מבוטלות אשר ניתן באמצעותן לעשות זיפות גגות הן משתנות ביניהם בכמות שכבות הזפת וחומרים נוספים הניתנים לשימוש ביניהם. ניתן לשים שכבת זפת אחת בלבד או שתי שכבות עם יריעות של חומר פיברגלס ביניהן, כל אלו שיטות לגיטימיות וטובות אך עם זאת לא כל שיטה מתאימה לכל גג, רצוי להתייעץ עם איש מקצוע לפני, על מנת שיתאים את השיטה הטובה ביותר עבורכם.
 
לאחר הליך הזיפות הראשוני חשוב מאוד לדאוג לאטום את הסדקים, הבועות והשברים שנותרו על הזפת, זאת על מנת שהאיטום יישאר לשנים ארוכות. אם לא דואגים לאטום את כל השברים הקטנים האלה בכל שכבת זפת עלולים ליצור "פתחים" עתידיים לבעיות בין אם זה שבר פנימי שיצור קריסה כוללת של השכבה או פתח לכניסה של מזיקים כגון מכרסמים, חרקים וכ"ו.
 
בסיום השימוש בזפות ולאחר שהיא התייבשה כהלכה יש צורך לעשות הלבנה, זהו הליך בו מלבינים את השכבה העליונה של הזפת. כל זאת על מנת קליטה מרובה של קרני שמש מהצבע הכהה של הזפת דבר המוביל בסופו של דבר להתחממות של החדרים הפנימיים במבנה.

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->