fbpx

זיפות גגות

איטום גגות בזפת

גג של כל מבנה חייב לעבור זיפות אחת לשנה אם בשנים קודמות בוצע בו זיפות בשיטה זו. מטרת האיטום היא מניעה מוחלטת של חדירת מי גשמים לגג ולהישארותם על הגג לפרקי זמן ארוכים. ההשלכות של ההצפה כוללות רטיבות ונזילות בגג ובדירות הסמוכות לו.
יש להקפיד ולהזמין קבלן בעל רישיון איטום מורשה שיבצע עבודה זו כך שתתבצע עבודה מקצועית ביותר. בעבודה נכונה, נאטם כל הגג לרווחת כל דיירי הבניין.
רק קבלן שעוסק בתחום שנים רבות מודע לאופן הביצוע הנכון של האיטום, לשמירה על הכללים הנכונים ולהתראה על כל בעיה שקיימת על הגג, תוך המלצה על הפתרון הרצוי.
סכנות בבניין שלא בוצע בו זיפות

אחת לשנה יש לבצע פעולות איטום בכל בניין. חשוב להקפיד על שיטת האיטום ולא לעבור משיטה לשיטה כי במקרים רבים השינוי מפחית את האפקטיביות של האיטום. מי שהתחיל בזיפות, ממשיך ברוב המקרים בזיפות. חומר הזפת פעיל במשך שנה ולכן יש חשיבות כה גדולה להקפיד ולהזמין את הקבלן לביצוע זיפות נוסף מבעוד מועד כשחולפת שנה.

לקביעת פגישת ייעוץ מקצועית עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.

השלכות של אי ביצוע הזיפות במועד

  • המים עומדים על הגג, הם אינם יורדים במרזבים כלפי מטה ויוצרים ביצה המדיפה ריחות לא נעימים. הביצה הופכת לבית גידול עבור חיידקים ומעופפים רבים ומהר מאד נוצר שם מפגע תברואתי.
  • המים חודרים אט אט לדירות הממוקמות מתחת לגג ויוצרים בהן נזילות ורטיבות ברחבי הדירה. הרטיבות הופכת לטחב, עובש וריחות מסוכנים לדיירים ולנשימתם .
  • הנזילות והרטיבות יוצרים נזקים לקירות הדירות, לחדרי הרחצה ולמקומות נוספים שיש לתקן לאחר שיתייבשו.

תקני עבודת הזיפות
תהליך הזיפות עבר שדרוג בשנים האחרונות והוצאו תקנים המפרטים את השיטה הנכונה לביצוע איטום על פי כללי תקינה ישראליים ובין לאומיים. הקבלן חייב להיות קבלן איטום מורשה ומעבר לכך מבצעים מפקחים מומחים פיקוח ובקרה על עבודתו כדי לוודא שכל העבודה המקצועית בוצעה כראוי ונוצר איטום מוחלט, ללא חשש שיהיו נזילות .
הליך הזיפות
הכנת הגג לאיטום כוללת ניקיון יסודי ביותר של המשטח, הוצאת כל סוג של אשפה ושחרור מים כלואים אם קיימים בו. אפשר לבצע זאת גם בתחילת החורף או במחיר זול יותר בקיץ. הביצוע בקיץ יתרום לחיסכון אנרגטי, כיוון שהאיטום יקרר את הגג ויקטין את מספר הפעמים שבו יופעל המזגן בדירות .
לאחר שהזפת מתייבש, מורחים מעליו שכבת סיד עם חומר אקרילי. שילוב זה יחתום את הפעולה לקבלת איטום מושלם כיוון שהסיד מחזיר את קרני השמש ויוצר שכבת הגנה עילית על הזפת.

זיפות גגות

זיפות גגות ושיקום מבנים, בארגמן איטום

אין כלל ספק כי עבודת זיפות גגות הינה עבודה לאנשי מקצוע מיומנים המתמחים בזיפות גגות מזה שנים רבות. חשוב שבעל המקצוע יהיה מתאים מכיוון  שבמקרה בו הזיפות ואטימת הגג אינן נעשות באופן יסודי, הבית יספוג נזקים רבים כגון חדירת מי גשמים, קור מיותר בחורף, חום עודף בקיץ ועוד.

הזפת, חומר שמקורו בנוזל העטרן המופק מחומר אורגני (כגון עץ) הינו חומר נוח מאוד לשימוש לצורכי אטימה ומשמש מזה שנים רבות באטימה של גגות. החומר מופק בצורה בטוחה ואינו מכיל חומרים רעילים כך שהוא בטוח לסביבה. הוא קל ונוח מאוד לעבודה כך שהוא אוטם את הגג בצורה טובה ונכנס לכל סדק ופינה.

לייעוץ והכוונה התקשרו 053-7373333

חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?

היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
מידע נוסף על איטום גגות
×

שלום לחברת איטום ארגמן,

אני מעוניין לקבוע איתכם פגישת ייעוץ איטום...

×