יריעות ביטומניות, איטום ביריעות ביטומניות, איטום גגות | ארגמן איטום

יריעות ביטומניות והמותגים המומלצים

 
יריעות ביטומניות הן משטחים מחומר ייחודי שהרכבו מותאם במיוחד לאיטום גגות. על פי התקן הישראלי עובי היריעה חייב להיות לפחות בן 5 מ"מ. היריעות יוצרות איטום מושלם אם מבצעים את תהליך האיטום על פי ההנחיות של היצרנים.
כדי ליצור את האפקט הנדרש יש להקפיד על כמה כללים מהותיים. ראשית יש לנקות את הגג באופן יסודי ביותר מפסולת, עלים, אבק, חפצים וכו, יש לפרק פריטים רופפים כמו עמודים, צנרת, דודים או אנטנות ועוד. אם התגלו בעיות הדורשות תיקון, אטימה עם בטון, מבצעים זאת ורק לאחר שהמקום יבש מהחומרים, אפשר להמשיך בתהליך. חייבים לשטוף היטב את הגג ורק לאחר יממה לבצע פריסה של היריעות הביטומניות על פני כל הגג ולבצע את האיטום. השלב האחרון הוא ביצוע הלבנה כדי ליצור בידוד אופטימלי שאותו ניתן להשלים עם פוליאוריטן או סיד.
להשגת תוצאות מושלמות, מורחים על כל שטחו של רצפת הגג שכבה ראשונה של מדלל ייעודי ליריעות ביטומניות בעובי 250 גרם לכל מ"ר. על גבי הקירות רצוי למרות שכבה כפולה כדי ליצור איטום הרבה יותר אפקטיבי. יש להמתין עד ששכבות המדלל יבשות לחלוטין ולאחר מכן אפשר להתחיל בהלחמת היריעות. כל יריעה מולחמת ליריעה השנייה תוך השארת שוליים משותפים. כך נוצרת שכבה עבה יותר במרכז שאינה מאפשרת את היפרדותן של שתי היריעות הצמודות, זו מזו.
יריעות החיזוק ברוחב 15 ס"מ שאינן מכילות אגרגט, יולחמו באזורי המפגש בין הקיר לרצפה לנוחות עובדי האיטום.
הכלל הוא לפרוס יריעות ביטומניות בחלק הנמוך של הגג ולאט לאט להתקדם ליחידה הגבוהה ביותר . לאחר מכן מבצעים הלחמה של כל אזורי הרולקות, מבריגים את כל החיבורים בעזרת מסטיק ביטומני וברגים תואמים.
בקרת הביצוע על פעולת האיטום היא הצפת הגג במים כדי לוודא את עמידותן של היריעות הביטומניות במשימה.
סיוד הגג בתום כל הפעולות נעשה בעזרת צבע אקרילי או צבעי הלבנה המתאימים לכך.
מבחינה מקצועית, גג שבוצע בו איטום בשיטה זו, יישאר לאורך כל השנים בשיטת איטום זו ולא יחזור לאחת השיטות הישנות כמו זיפות הגג.


בסרטון ניתן לראות איטום ביריעות ביטומניות מרחפן

מותגים המייצרים יריעות ביטומניות
  • ספירפלקס Sapirflex R5 יריעת איטום ביטומנית מסוג SBS(5 מ"מ) באישור מכון התקנים הישראלי יצרן: א.צ. שיווק.
  • Isogum  המושבח בפולימר app, בעל תו תקן ישראלי המיוצר על ידי חברת איזוטק.
המפתח בביצוע איטום נכון ומקצועי הוא להזמין אנשי מקצוע אמינים ובעלי ניסיון וידע רב שקיבלתם עליהם חוות דעת חיוביות . הצוותים יוצאי הדופן של איטום ארגמן, ישמחו לסייע לכם.

מדוע איטום באמצעות יריעות ביטומניות הפך להיות פופולארי?

 
איטום באמצעות יריעות ביטומניות, הינה שיטת איטום מומלצת שבעלי בתים פרטיים ודיירים בבנייני מגורים משותפים, עושים בה שימוש רב. האיטום מומלץ על גגות בטון יש לוודא כי היריעות ביטומניות, עמידות על פי התקן של מכון התקנים. יריעות ביטומניות מחליפות את שיטת הזיפות העתיקה יותר שהיא זיפות גגות. יריעות אלה הן עמידות במיוחד  ולכן תקופת האחריות שנותנים על שיטת איטום זו היא הארוכה מכולן- 10 שנות אחריות.
 
יש לציין, כי לא כל חומר הנמצא בגג ביתכם, עשוי להתאים לזיפות או יריעות ביטומניות, שהקשר ביניהם הוא חומר הגלם שממנו מיוצר האיטום- הזפת. ביריעות ביטומניות קיימת שכבת זפת וחומרים נוספים שנמצאים ביריעות שמותקנות עכל גג שבוצעה בו הכנה מראש, כגון ניקיון ותיקוני סדקים לפני ביצוע האיטום.


חפשו כמה שיותר מידע לגבי סוגי האיטום הקיימים בשוק

 
צרכנים היות, בזכות הרשת, כבר יודעים לחפש מידע שיהיה להם חיוני ויעיל. כך גם לגבי האיטום והשיטות השונות, חומרי הגלם הקיימים בשוק ועוד. יש להבין אילו חומרי גלם בתחום האיטום יתאימו ואילו לא, כך שאם תקראו לכמה חברות איטום, אשר  יגיעו לתת לכם יעוץ והצעת מחיר, תוכלו לוודא, על פי הידע שרכשתם אם החברה יודעת להתאים את חומר האיטום ואם היא מקצועית דיה, על פי הייעוץ והחלטה בדבר חומר האיטום שיש להתקין על גג ביתכם. 
סרטון המציג איטום מרפסות ביריעות ביטומניות של חברת פזקר
בסרטון ניתן לראות איטום רצפת מרתף
דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->