fbpx

במשך שנים רבות הורגלנו לאיטום באמצעות זפת. הריח הנוראי של הזפת החמה הופיע פעם בבניין זה ופעם בבניין אחר וגרם לתחושת מחנק לכל הסובבים. ברבות השנים, קם לזיפות מתחרה רציני והוא יריעות ביטומניות שהן חזקות ועמידות במיוחד בכל תנאי מזג אוויר ומתאימות לאקלים הישראלי. קיימים כמה הבדלים, יתרונות וחסרונות בין שתי השיטות.

יריעות ביטומניות
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועית עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.
לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי עם קבלן איטום מוסמך - השאירו פרטים.

הזפת היא שיטה פחות יעילה מאיטום ביריעות ביטומניות, עלותה הזולה יחסית משכנעת וועדי בתים רבים לבצע את האיטום השנתי בשיטה זו כאשר זו טעות גדולה. קבלני הזיפות מחויבים להיות קבלני איטום מורשים כדי לבצע את הזיפות על פי תקנים שנקבעו לא מכבר, לאור התופעה של קבלנים לא מנוסים שביצעו עבודות לא מקצועיות בתחום הזיפות וגרמו לנזקים גדולים בבניינים רבים.

הליך העבודה הוא ביצוע ניקיון יסודי, סילוק כל פסולת קיימת ושטיפת כל שטח הגג . רק למחרת אפשר למרוח את הזפת החמה בכל פינות הגג. יום או יומיים לאחר שהזפת מתייבשת יש להשלים את המלאכה באמצעות מריחת סיד על כל שכבת הזפת. לאחרונה קיימת מגמה של וועדי בתים רבים לשנות אט אט את השיטה המיושנת ולעבור לשיטת היריעות הביטומניות מכיוון שבחישוב כלכלי נכון, לטווח של כמה שנים קדימה, היריעות יהיו זולות יותר מהזיפות והם גם יקנו שקט נפשי לדיירים ותקופת אחריות בת עשר שנים.

איטום גגות מתבצע באמצעות חומרים שונים, לרוב על פי סוג החומר שממנו בנוי הגג. חברת ארגמן משתמשת בחומרים איכותיים ובעלי תו תקן.כאשר איש המקצוע מגיע לביצוע העבודה, הוא לרוב יסרוק את שטח הגג וינסה לזהות מקומות מועדים לפורענות שבהם עשויה להתרחש דליפה או נזילה. במידה ודיירי הבניין אבחנו כבר את מקור הנזילה, חשוב שיעדכנו את איש המקצוע במדויק במקור שלה.

לאחר סריקת פני השטח, נבחר את סוג החומר שהכי מתאים לפני השטח. יש לפנות את כל איזור הגג מפני חפצים מיותרים וכן לבצע ניקוי כללי שלו. הדבר מתבצע על מנת שיהיה קל ונוח למרוח את החומרים הביטומניים בצורה אחידה וללא הפרעות מיותרות. לאחר שהולחמו, יש להניח לגג להתייבש במשך מספר שעות. לאטום את הגג בתחילת עונת הגשמים היא סיכון שלא תמיד מומלץ לקחת. בהחלט יכול להיווצר מצב שבו בוצע איטום הגג ומייד לאחר מכן החל גשם לרדת ולגרום נזק ליריעה הביטומנית שהונחה.

קבלנים, הבחירה החשובה נמצאת בידכם!

ישנן חברות רבות שמבצעות את העבודות אלו בשוק והן בעלות רקורד ותוקף. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי אין ערבויות לשום דבר. כאשר מתגלה תקלה בגג או כל בעיה אחרת שנוצרה, על אף ביצוע העבודה, יש לפנות לחברת המבצעת למתן בדיקה ושירות של הנושא.
באחריות החברה לבצע את התיקונים הנדרשים וכן לפצות את הלקוחות במידה ונגרם להם נזק רב יותר כתוצאה מאיטום לקוי. על כל פנים, מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה ובמידת הצורך לבצע תיקונים וחיזוקים לגגות בכל שנה. כך ניתן לשמור גם על תקינותו של הבניין או הבית וכן לשמר את הדירה מפני נזקים זמניים או בלתי הפיכים שעשויים להיגרם.

אזהרה לגולשים!

עבודות אלו אינם משחק לילדים, יש לעשות את העבודה עם חומרים מותאמים ע"י יועץ מומחה וכלים מתאימים, יש להיזהר מכל מיני פרסומים באינטרנט על מוצרים ביתיים , כאשר יגיע החורף חומרים אלה יכולים להזיק יותר מאשר לעזור, השתמשו בשירותי ארגמן וקבלו 10 שנות אחריות לאיטום מקצועי. בכל שאלה בתחום אתם מוזמנים ליצור קשר טלפוני, יצירת קשר באתר או ברשתות החברתיות שבהם תראו גם עבודות עדכניות.

חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
             היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?
היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
חושבים כמה כסף אתם צריכים להשקיע באיטום הגג שלכם?

היכנסו למחשבון שלנו ובדקו מה התקציב שתצטרכו להשקיע
×

שלום לחברת איטום ארגמן,

אני מעוניין לקבוע איתכם פגישת ייעוץ איטום...

×