מה הם היתרונות של חומר הפייבר צמנט ולמה הוא משמש

מה הם היתרונות של חומר הפייבר צמנט ולמה הוא משמש

בשנים האחרונות נראה כי הטרנד הבולט ביותר בענף הבנייה הוא שימוש בפייבר צמנט! מדובר בחומר שמגיע בצורת לוחות שפותח בשנים האחרונות בצורה שמנגישה את החומר, מחדדת את איכויותיו ומהווה מגוון יתרונות בולטים לענף הבנייה כחומר איטום, חיפוי גגות, חיפוי קירות, משטחים וכדומה. אז למה הוא כזה פופולארי? מה הם מנעד היתרונות של חומר זה? על כך במאמר לפניכם.

חיי מדף ארוכים                                                                                                                    
 
יתרון מהותי של הפייבר הוא תוחלת חייו הארוכה. הפייבר צמנט הוא תרכובת של חומרי בר קיימא ומשום שהוא עשוי מחומרים ממוחזרים הוא מבטיח עמידות גבוהה לעומת כל חומר אחר שמשמש לבנייה לאיטום גגות וכדומה.

אסתטיקה מוקפדת                                                                                                    
 גם בפן האסתטי יש ללוחות הפייבר יתרון גדול. אפשר לצבוע אותם בקלות מרבית, יש להם גוון של עץ ולכן הם בעלי נוכחות מרשימה. יש להם כמה אפשרויות של התקנה, כך שאם נבקש לעשות בהם שימוש לטובת רצפה או חיפוי קיר חיצוני או פנימי או משטח למרפסת, כל אלה יעניקו תוצאה יפה ואסתטית במיוחד.

חומר ידידותי לסביבה                                                                                                   
 
משום שפייבר צמנט עשוי מחומר בר קיימא, גם תוחלת חייו ארוכה. מדובר במוצר ידידותי לסביבה, לרבות בימינו שהמודעות כל הזמן גדלה וההבנה שרק בידנו קיים הכוח לצמצם את הפגיעה בכדור הארץ.  

עמידות לחום                                                                         
בנוסף, יתרון חשוב ומשמעותי ביחס לסוגי חיפוי אחרים שמשמשים לבנייה הוא בכך שפייבר צמנט מתאפיין בעמידות גבוהה לחום ובהתאם לזאת הוא נחשב לחומר מעכב בעירה. עמידותו לחום מזכה אותו כחומר אידיאלי לאיטום גגות, חיפוי קירות חיצוניים ועוד.

תחזוקה מינימלית                                                                                                    
 לוחות אלה דורשים מינימום תחזוקה, לא צריך לצבוע אותם והפעולה היחידה שנידרש לעשות עבורם היא אחת לכמה שנים (8 שנים), בה נאלץ לתקן בצורה פשוטה, את אחד הקצוות של הלוחות במידה ונפגע, ורק את החלק הפגום של הפייבר צמנט.

חיפוי באמצעות אלומיניום                                                                                          
הבנייה החדשה, הקלה והזריזה מספקת כל העת פתרונות ירוקים שתואמים את החיים הנוכחים שלנו. המהירות שנעמיד מבנה בימינו היא גבוהה בהרבה מהבנייה בעבר, הבידוד טוב יותר והתחזוקה נמוכה. אופציה נוספת שנעשה בה שימוש בשנים אחרונות היא חיפויי על ידי אלומיניום, מדובר בחומר שנעשה בו שימוש בעבר בעיקר במבנים תעשייתיים כמו מבנה הייטקיסטי, אך בשל יתרונותיו הרבים, הוא הפך להיות נחלת הכלל ואפשר לראות אותו משתלב במבנה פרטי, ציבורי שנבנה או משופץ בימים אלה. פתרון חיפוי אלומיניום, הוא גם פתרון ירוק, שמשיג איכות בידוד גבוהה ויעילה. כדי להוציא לפועל פתרון זה יש לקבל את כל הידע הטכנולוגי ולעמוד בכל התקנים. בחירה נכונה של חיפוי גגות היא מהותית ליעילות בידוד הגג והמטרה בזמן תכנון היא להוביל לאלטרנטיבה פשוטה, לתחזוקה מינימלית ולבידוד ברמה הכי גבוהה, תוך כדי שמירה על חזות אסתטית.  
 
 

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->