מי יכול להיות מדריך לעבודה בגובה?

מי יכול להיות מדריך לעבודה בגובה?

אתם מרגישים מקצועיים מספיק בעבודה בגובה ורוצים להדריך אחרים. מה צריך כדי להיות מדריך לעבודה בגובה?


פבכל תחום יש את מסלול ההתפתחות שלו וכל אחד יכול להמשיך ולהתקדם באופן רוחבי ובדרגות כלפי מעלה. ההתפתחות יכולה להיות מקצועית והאדם יכול להתמחות במקצוע שלו ויכולה להיות התפתחות מבחינת התפקידים השונים וכך האדם מקבל עליו סמכויות ואחריות רבה יותר גמו גם הוא מרחיב את ארגז הכלים שלו במקצוע בו הוא בחר לעסוק.


כך גם בתחום של עבודה בגובה. יש המון אפשרויות התפתחות והמקצוע לא נעצר רק בקבלת הכשרה של לדעת לעלות לגובה, לעבוד בגובה ולרדת בשלום אל הקרקע. ישנם עובדים שזהו רצונם. התפקיד מספיק מאתגר שאין צורך ביותר מכך, וישנם שמסוגלים ויכולים ואף רוצים להמשיך ולהתקדם. לעובדים אלו ישנה האפשרות להפוך למדריכים לעבודה בגובה.


מהי עבודה בגובה ומה נדרש לקבלת ההכשרה?


ההגדרה היא מאוד פשוטה. עבודה בגובה נחשבת כל עבודה הנעשית מגובה 2 מטרים ומעלה. וכדי לעסוק בכך יש צורך בתעודת הכשרה. כאשר במסגרת הלימודים, ישנה התייחסות להכרות ותפעול של סוגי ציוד המיגון השונים, התייחסות לסוג העבודה הרלוונטי מבחינת התנהלות בגובה ושמירה על יציבות, זיהוי של סכנות אפשריות והתמודדות עם מצבים אלו כדי למנוע נפילות ופגיעות ועוד.


כלומר, מי שרוצה להיות מדריך לעבודה בגובה, חייב קודם כל להיות בעל הכשרה לעבודה בגובה. כאשר כחלק מההכשרה יש צורך בימי רענון תקופתיים וזאת כדי לשמור על כשירות לכל אורך תקופת העבודה.


מי יכול להיות מדריך לעבודה בגובה?


חשוב קודם כל לדעת, שלא כל מדריך לעבודה בגובה חייב להיות קודם כל עובד בעבודה לגובה. כלומר, אין זה הכרח ברמה החוקית, אך, כמובן שמומלץ ביותר, כמו בכל תחום שככל שמכירים אותו יותר ולפרטי פרטים כך מקצועיים ביותר, מתפעלים אותו באופן מיטבי, ויודעים למנוע ולהתמודד עם תקלות באופן מהיר ובטוח.


בכדי להיות מדריך לעבודה בגובה יש צורך להיות מנהל עבודה בתחום הבנייה שכשמו כן הוא מנהל הבקיא בהיבטים השונים של הבנייה ומתוך כך יודע מה נדרש בתפקידים השונים ומה הסכנות הכרוכות בהם.  בנוסף, ממונה בטיחות שגם הוא מכיר את העבודה על בורייה מההיבטים הבטיחותיים ומבין מה כרוך בעבודה הזו והוא יכול בהחלט להעביר את הידע לאנשים הרוצים לעבוד בתחום. דמות שלישית שיכולה להיות מדריך לעבודה בגבוה הוא כמובן בעל מקצוע בעבודה בגבוה שהוא בעל נסיון בתחום ובעצם מגיע בשטח ומיודע על בשרו באופן יומיומי מה נדרש.


גם בתפקיד זה כמו בעבודה בגובה יש להמשיך ולהתמקצע ולהגיע לימי רענון, לקרוא חומרים רלוונטיים ולהיות מעודכנים בהנחיות הבטיחות השונות כדי להמשיך ולהעניק ידע לדור ההמשך. מדובר על תפקיד שיש בו סיפוק רב מאוד הם ברמת ההתפתחות המקצועית האישית והן ברמת היכולת להעביר ידע לאחרים ולעזור להם להתמקצע בעבודתם. במקביל לגך, לתפקיד זה יש אחריות רבה מאוד ואין להקל בו ראש.

דף הבית טלפוןפייסבוק
Statcounter code for Xn--4dbeakof4a.co.il https://xn--4dbeakof4a.co.il/ -->